fbpx

Ateities nujautimas

Apie profesorių Bem

Daryl J. Bem (gimęs 1938 m. birželio 10 d.) yra socialinis psichologas ir Kornelio universiteto profesorius emeritas. Jis sukūrė nuostatos pokyčio savivokos teoriją ir, pasitelkęs grupinio sprendimų priėmimo, rašysenos analizę, lytinę orientaciją ir asmenybės teoriją ir vertinimą, tyrė parapsichologinius reiškinius (specialus terminas, skirtas nejutiminiam suvokimui arba NS įvardyti).

1960 m. Bema gavo fizikos bakalauro diplomą Rydo koledže ir ėmėsi rašyti fizikos magistro darbą Masačiusetso universiteto Technologijos institute, kurį sėkmingai baigė 1961 m. Be to, 1964 m. Mičigano universitete jis gavo socialinės psichologijos daktaro vardą. Galbūt geriausiai Bem žinomas dėl savo „savivokos“ teorijos.

Parapsichologijoje Bem išgarsėjo dėl bandymų apginti vientiso lauko eksperimentą kaip galintį empiriškai įrodyti parapsichologinių reiškinių, plačiau žinomų kaip nejutiminis suvokimas arba telepatiniai reiškiniai, egzistavimą. Be to, šis mokslininkas pritaria idėjai, kad parapsichologiniai ir kvantiniai reiškiniai yra susiję.

Nuo senųjų graikų mitų, susijusių su Delfų orakulu, iki populiarių Holivudo filmų – pavyzdžiui, „Įspėjantis pranešimas“ – žinojimas iš anksto (ateities nujautimas) visuomet kėlė susižavėjimą, o tuo pačiu buvo laikomas žmonijai neprieinamu gebėjimu. Vis dėlto nepaisydamas šio požiūrio ir rizikuodamas karjera bei vardu, vienas išankstinio nusistatymo neturintis žmogus atmetė neįmanomumo dogmą. Daryl J. Bem, Kornelio universiteto profesorius, atliko kelis puikiai organizuotus, moksliškai pagrįstus eksperimentus, kuriais siekė išsiaiškinti, ar įmanoma žmonėms nujausti ateitį, ar ne.

Jo eksperimentų rezultatai buvo ir šokiruojantys, ir įkvėpiantys – jis atrado, kad šį nepaprastą gebėjimą žmonijai suteikė Kūrėjas.

Žinodamas, kad nereikės didelių pastangų paaiškinti šią teoriją mokslinei bendruomenei, jeigu eksperimentai siektų patvirtinti NS (nejutiminis suvokimas) neįmanomumą ir kartu būtų įgyvendinami pasitelkus mokslinius jų atlikimo metodus, galimą NS patvirtinimą jis grindė tokiomis prielaidomis:

– Kvantinis dalelių susietumas: atsižvelgiant į kvantinę mechaniką ir faktą, kad viską sudaro energija, NS gali turėti ryšį su energijų susietumu žmogaus smegenyse ir energijos stygomis aplinkoje.

– Gyvenimo reikmės ir poreikiai: teigiamo emocinio susijaudinimo siekimas arba grėsmių vengimas ankstyvaisiais žmonijos evoliucijos etapais buvo svarbiausias instinktas, nuo kurio priklausė žmonių išlikimas. Šiandien šie instinktai nesiskiria nuo buvusiųjų pradiniame žmonijos evoliucijos etape. NS egzistavimas galėjo atlikti lemiamą vaidmenį žmonijos išlikime, tiek padėdamas išvengti grėsmių, tiek ieškant maisto ar dauginimosi galimybių.

– Teiginio „viskas yra įmanoma, kol neįrodyta kitaip“ priėmimas: pasitelkęs kelis skirtingus testus, kuriuos atliko kompiuteris, kad būtų išvengta eksperimento stebėtojo įtakos gautiems rezultatams, prof. Bemas ėmėsi vykdyti eksperimentus su šimtais žmonių – tiek vyrų, tiek moterų. Nė vienas jų niekada neteigė turėjęs ši gebėjimą – jie buvo paprasti žmonės. Šis sprendimas buvo labai pagrįstas – jeigu Kūrėjas mus aprūpino tokio pobūdžio gebėjimu, ar jį gavome visi? Bandymai buvo labai paprasti: ant dviejų priešais tiriamuosius esančių sienų atsitiktine tvarka kitapus sienos rodyti paveikslėliai (tiriamieji jų nematė) – tai turėjo sukelti NS (jeigu jis egzistuoja). Paveikslėliuose vaizduotas arba seksualinis turinys (turėjęs sukelti teigiamą tiriamųjų emocinį susijaudinimą), arba nemalonus turinys (turėjęs sukelti grėsmės vengimą), o tiriamieji turėjo atspėti, ant kurios sienos bus rodomas vienas ar kitas paveikslėlis.

Jo straipsnis, kuriame nuodugniai aprašyti testai ir jų rezultatai, statistiškai ir moksliškai patvirtinantys NS egzistavimą, yra viešai prieinami internete. Straipsnis buvo išspausdintas „Asmenybės ir socialinės psichologijos žurnale“ (nr. 100, nuo 407 iki 425 puslapio).

Daug klausimų iki šiol liko neatsakyta: jeigu galime nujausti greitai įvyksiantį teigiamą emocinį sujaudinimą arba netrukus pasirodysiančią grėsmę, ar įmanoma nujausti, pavyzdžiui, tolesnę ateitį? Ar galime dar labiau išugdyti šį gebėjimą?

Ar tai yra riba? Visame pasaulyje daugybė žmonių atmetė minėtą dogmą ir daugumos mokslininkų požiūrį „Tai neįmanoma“, kurį šie naudoja tam, kad nuslėptų savo išankstines nuostatas ar baimę žengti žingsnį pirmyn. Mes, dirbantys „THInK™“ institute, manome, kad mūsų Kūrėjas visiems mums suteikė nuostabiausių galių: galią numatyti grėsmę ir džiaugsmą, leidžiančią apsisaugoti arba būti laimingiems. Esame įsipareigoję vykdyti objektyvius mūsų smegenų galių tyrimus, grindžiamus moksline metodologija ir atmetančius išankstines nuostatas, dogmas ir pasenusias nuomones. Atrasdami savo proto, kūnų ir mus supančio pasaulio galią einame ten, kur veda faktai. Pasiskaitykite daugiau apie neįtikėtinus iki šiol mūsų padarytus atradimus ir prisijunkite prie mūsų ThetaHealing.com!

Ateities skaitymo mokomės Baziniame Teta gydymo kurse. Kviečiame dalyvauti mokymuose. Sekite www.tetametodas.lt skelbimus apie kursų tvarkaraštį.

 

Scroll to Top